XXI LO w Lublinie im. św. Stanisława Kostki

XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w LublinieAktualności

XIX Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu

Dnia 9 stycznia 2015 r. w gościnnych progach Zespołu Szkół Nr 5 w Lublinie odbyły się zawody okręgowe XIX Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego i świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowały – Weronika Lebowa i Gabriela Ręka, uczennice klasy 2a. Weronika uzyskała najwyższy wynik ( 1 miejsce ) a Gabrysia – 9 wśród 71 uczestników II etapu i będą reprezentowały Lubelszczyznę na finale centralnym w Szczecinie. GRATULUJEMY !!!

14.01.2015 | Marcin Wójcik  
Spotkanie opłatkowe absolwentów “Biskupiaka”

Pragniemy zaprosić wszystkich absolwentów “Biskupiaka” na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w gmachu szkoły 24 stycznia 2015 roku.
Spotkanie rozpocznię się tradycyjnie o godzinie 10.00 Mszą Świętą w kaplicy szkolnej, następnie przejdziemy do świetlicy, gdzie będzie czas na świąteczne życzenia i wpólne kolędowanie.. Na koniec zejdziemy do stołówki na mały poczęstunek i koleżeńskie pogaduchy.

Z koleżeńskim zaproszeniem,

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów Biskupiaka

13.01.2015 | Grzegorz Niećko  
Kolędnicy 2015

7 stycznia po szkole wędrowali kolędnicy: Anioł, Diabeł, Śmierć, Pasterz i Turoń, śpiewając, tańcząc, rozdając cukierki i zgodnie z tradycją kolędniczą przynosząc szczęście wszystkim, którzy ich przyjęli. Zapraszamy do galerii zdjęć:

10.01.2015 | Marcin Wójcik  
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W „BISKUPIAKU” - podsumowanie

W dniach 18-19 XII 2014 r. (czwartek, piątek) w naszej szkole odbył się KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, z którego całkowity dochód został przekazany za pośrednictwem CARITAS Archidiecezji Lubelskiej na wsparcie chrześcijan prześladowanych w świecie. W czwartkowe popołudnie (18 XII) hol główny szkoły rozświetliła choinka, a korytarz wypełniły stoły z ozdobami bożonarodzeniowymi (bombki, stroiki, lampiony, kartki świąteczne, anioły, szopki) wykonanymi przez uczniów i pracowników szkoły.
Czytaj całość »

10.01.2015 | Marcin Wójcik  
AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ DZIECI OBCIĄŻONYCH GENETYCZNIE

Społeczność naszej szkoły została zaproszona do udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci obciążonych genetycznie. Grupa ok. 200 dzieci w wieku 4-18 lat jest otoczona opieką Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pod kierunkiem prof. dr hab. Janusza Kockiego. Informacje o akcji znajdziesz tutaj

09.01.2015 | Marcin Wójcik  
Olimpiada “O Diamentowy Indeks AGH”

Z przyjemnością informujemy, że następujący uczniowie naszego liceum zakwalifikowali się do II etapu (półfinał) ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”, organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.
klasa IIB:
Paweł Bury (matematyka i fizyka) i Michał Maciąg (geografia)
klasa IIE:
Dawid Czerw (fizyka)
klasa IIIB:
Karol Chęciński (matematyka), Paweł Drozda (matematyka), Monika Kołtunik (matematyka), Adam Cisowski (fizyka), Agnieszka Zybała (geografia)

08.01.2015 | Grzegorz Niećko  
SZKOLNE KOLĘDOWANIE

Ostatni dzień szkolny przed świętami Bożego Narodzenia zawsze jest dniem szczególnym. W tym roku również wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się przed aulą, żeby wspólnie śpiewać kolędy i wysłuchać ewangellicznego opisu Narodzenia. A po życzeniach od dyrektora i przedstawicieli samorządu uczniowskiego nadszedł czas na spotkania opłatkowe w klasach.

23.12.2014 | Marcin Wójcik  

Copyright © BISKUPIAK
WordPress, XHTML, CSS, RSS